Kūrybiniai užsiėmimai senelių namuose

Pasidalinti

Padėkite didinti šios kampanijos supratimą bendrindami šį valdiklį. Tiesiog įklijuokite šį HTML kodą daugelyje vietų žiniatinklyje.

Įterpti kodą

<iframe src="https://startuokim.lt/?ig_embed_widget=1&product_no=5" width="214" height="366" frameborder="0" scrolling="no" /></iframe>

Lietuvos senų žmonių globos - slaugos įstaigose gyvenimo sąlygos labai skiriasi ir kontrastas labai didelis. Tačiau vienas dalykas yra visur vienodas - Seneliai visur jaučiasi vieniši ir apleisti artimųjų ir dauguma sakosi atsidūrę čia ne savo noru. Prakalbinti negali sustoti dalintis prisiminimais (kaip buvo gerai) ir guodžiasi, kad jų niekas nemyli, artimieji užmiršo ir nebelanko. Dėmesį ryte ryja. Įsikimba į parankę ir nenori paleisti. Akivaizdu, kad jiems trūksta ne tik veiklos, bet ir elementaraus bendravimo, dėmesio bei palaikymo.

Kūrybiniai užsiėmimai - Senjorams ne tik puiki atpalaiduojanti terapija, skatinanti psihomotorikos veiklą, palaikanti mąstymą ir protinį darbingumą, bet ir įdomus laisvalaikio praleidimo būdas. Prašome palaikyti šią iniciatyvą, kad tokių užsiėmimų galėtumeme surengti dar daugiau ne tik Vilniaus senelių namuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Projekto trukmė 7 mėnesiai. Pirmas mėnuo - pasiruošimas projektui: užsiėmimų tvarkaraščių sudarymas ir tvirtinimas, sutarčių su užsiėmimų vadovais pasirašymas, priemonių užsakymas ir paruošimas, viešinimas, pranešimas spaudai ir kt.

Projekto metu surengsime po 4 skirtingus užsiėmimimus penkiuose Vilniaus senelių namuose:

 1. Senelių namuose "Sevilis"
 2. Antavilių pensionate
 3. Globos namuose "Senevita"
 4. Tremtinių namuose
 5. Fabijoniškių socialinių paslaugų namuose

Iš viso 20 skirtingų kūrybinių užsiėmimų. Vieno užsiėmimo trukmė - 2val.

Po užsiėmim0 - trumpi užsiėmimų aptarimai, siekiant išsiaiškinti Senjorų emocijas ir poreikius. Kiekvienuose namuose surengiama baigiamoji šventė, kurios metu vyks Senjorų sukurtų darbų paroda, projekto aptarimas su užsiėmimų dalyviais, organizatoriais, darbuotojais, Senjorų artimausiais, svečiais ir lankytojais.  Paskutinis mėnuo - skirtas projekto veiklų ir rezultatų įvertinimas, foto parodos ir video medžiagos montavimas, talpinimas į internetinę erdvę, rezultatų viešinimas, padėka projekto rėmėjams.

Projekto tikslas – skatinti Senjorų, gyvenančių senelių globos - slaugos namuose, užimtumą ir saviraišką, mažinant jų socialinę atskirtį per kūrybinę veiklą.

Vieno užsiėmimo suorganizavimo  išlaidos 120 Eur, į kuriuos įeina:

 • užsiėmimo vadovo ir jo asistento atlyginimai - 60Eur
 • priemonės - 50 Eur
 • kuro išlaidos - 10 Eur

VšĮ "Artoteka" vykdoma kryptinga, sėkminga meno terapijos bei edukacijos veikla, sukaupta ilgametė panašių projektų įgyvendinimo patirtis bei suformuota profesionalų komanda užtikrins šios veiklos plėtrą bei sėkmingą projekto įvykdymą, o jūsų parama šiam projektui užtikrins jau įgyvendintų veiklų tęstinumą, profesionalių menininkų indėlį, edukacijos veiklų nuoseklumą, profesionalius žmogiškuosius bei materialiuosius resursus ir projekto pozityvų poveikį Senjorams.

Atsiliepimai apie Artotekos užsiėmimus senelių namuose:

Justina-Jankiene.jpg (200×200)Justina Jankienė
Antavilių pensionato socialinė darbuotoja

Antavilių pensionato gyventojai yra sulaukę brandaus amžiaus, tačiau kiekvienam iš jų piešimas ant vandens buvo naujas atradimas ir iššūkis. Buvo gera matyti kaip kiekvienas norintis išbandyti naująjį piešimo būdą buvo padrąsinamas Artotekos merginų. Smagu, kad su senatve atsiradę fiziniai pokyčiai piešiant ant vandens leido nutapyti pačius gražiausius piešinius šiuo metu puošiančius mūsų įstaigos stendą.

Veslava-Stravinskiene.jpg (200×200)Veslava Stravinskienė ir Jolita Daunorienė
Senelių namų "Sevilis" socialinės darbuotojos

Artotekos merginų vedamas užsiėmimas buvo puiki proga senukams ne tik išreikšti savo fantaziją ir meninius sugebėjimus, bet ir prasijudinti, susirinkti į vieną vietą, pabendrauti, drauge aptarti daromus žaisliukus iš gipso. Artotekos merginų apsilankymas senukams buvo kaip šventė.

Dalia-Kiausiene.jpg (200×200)Dalia Kiaušienė
Fabijoniškių socialinių paslaugų namų direktorė

Dėkojame už atrastą galimybę atsiskleisti kūrybiškumui. Senoliai, net ir ite, kurie netikėjo, kad pavyks savo rankomis ką nors padaryti, buvo nustebinti ir džiaugėsi kaip vaikai, užsiėmime pasigaminę kaleidoskopą. Ačiū už gerą nuotaiką, kantrybę, gerumą, už turiningą ir prasmingą laiką kartu.

Ieva-Lukosaityte.jpg (200×200)Ieva Lukošaitytė
Specialiųjų socialinės globos namų „Tremtinių namai“ užimtumo specialistė

Sapnų gaudyklų gaminimo procesas atnešė daug džiaugsmo visiems dalyvavusiems, nes kūryba – visad maloni, jei atiduodi jai visą širdį. Dėkojame menų studijos „Artoteka“ merginoms už kantrybę ir dėmesį, skirtą kiekvienam senoliui, už atidumą ir pagalbą užrišant tvirtesnį mazgelį ir tvirtinant spalvotąsias plunksneles, už šypsenas, kurios kaip virusas užkrėtė mūsų namų gyventojų veidus, už gražią iniciatyvą ir tikėjimą, jog kartų susitikimai padeda ne tik išmokti vis naujų dalykų, bet ir sujungti gražiems bei prasmingiems darbams.

 • 2017-10-27
  Anoniminis
  15 EUR
 • 2017-10-27
  Linė Petrauskaitė
  40 EUR
 • 2017-10-27
  Deividas J.
  20 EUR
 • 2017-10-27
  Žydrūnas Vasiliauskas
  100 EUR