Kūrybiniai-edukaciniai užsiėmimai vaikų globos namuose

Pasidalinti

Padėkite didinti šios kampanijos supratimą bendrindami šį valdiklį. Tiesiog įklijuokite šį HTML kodą daugelyje vietų žiniatinklyje.

Įterpti kodą

<iframe src="https://startuokim.lt/?ig_embed_widget=1&product_no=6" width="214" height="366" frameborder="0" scrolling="no" /></iframe>

Šiandien Lietuvoje yra beveik 100 valstybinių ir nevalstybinių vaikų globos namų. Ir nors šiuo metu vykdoma institucinės globos pertvarka ir gyvenimo sąlygos vaikų globos įstaigose gerėja, tačiau faktas, kad tokios įstaigos Lietuvoje egsiztuoja ir jose gyvena vaikai be tėvų mus labai skaudina ir liūdina. Todėl kaskart, kai tik turime galimybę, važiuojame į vaikų namus ir vedame ten kūrybinius užsiėmimus.

Mūsų svajonė - su savo kūrybiniais užsiėmimais aplankyti visus Lietuvos vaikų globos namus. Padėkite ją įgyvendinti:)

vaiku-namai-8.jpg (1280×853)

Projekto trukmė 7 mėnesiai. Pirmas mėnuo - pasiruošimas projektui: užsiėmimų tvarkaraščių sudarymas ir tvirtinimas, sutarčių su užsiėmimų vadovais pasirašymas, priemonių užsakymas ir paruošimas, viešinimas, pranešimas spaudai ir kt. Projektas numato 20 užsiėmimų penkiuose Vilniaus vaikų globos namuose:

 1. Vilniaus Antakalnio socialinės globos namuose
 2. Vaikų ir paauglių socialiniame centre
 3. Vilniaus vaikų socialinės globos namuose "Gilė"
 4. Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namuose
 5. Vilniaus Minties socialinės globos namuose

Užsiėmimo trukmė - 2 val.

Po užsiėmimų - trumpi užsiėmimų aptarimai, siekiant išsiaiškinti vaikų emocijas ir poreikius. Kiekvienuose namuose surengiama baigiamoji šventė, kurios metu vyks vaikų sukurtų darbų paroda, projekto aptarimas su užsiėmimų dalyviais, organizatoriais, auklėtojais ir vaikų namų darbuotojais, svečiais ir lankytojais. Paskutinis mėnuo - skirtas projekto veiklų ir rezultatų įvertinimas, foto parodos ir video medžiagos montavimas, talpinimas į internetinę erdvę, rezultatų viešinimas, padėka projekto rėmėjams.

vaiku-namai-7.jpg (1024×683)

Projekto tikslas pasitelkiant įvairias meninės saviraiškos priemones,  skatinti vaikų emocinę bei meninę raišką, mažinti jų socialinę atskirtį ugdyti kūrybiškumą, savikontrolę, pasitikėjimą savimi, taip kompleksiškai prisidedant prie emocinių kompetencijų ugdymo bei parodant alternatyvias alkoholio vartojimui atsipalaidavimo ir laisvalaikio praleidimo priemones.

vaiku-namai-15.jpg (1280×853)

vaiku-namai-2.jpg (1014×614)

Kūrybinių užsiėmimų prioritetai - meninės veiklos ir grupės dalyvių tarpusavio santykių sintezė, su kiekvienu dalyviu užmezgamas ryšys, atsipalaidavimas ir emocinis įsitraukimas į kūrybinį procesą. Šie užsiėmimai ne tik didina dalyvių socialinius, emocinius įgūdžius, integraciją, lavina jų meninius sugebėjimus, plečia akiratį, bet ir suteikia jiems naujų žinių ir įgūdžių, padeda atsipalaiduoti ir gerina būklę holistiniu aspektu. Visi  užsiėmimai orientuoti į greitą, nesudėtingą procesą ir apčiuopiamą rezultatą. Tai leidžia vaikams kurti ir stebėti savo rezultatą, džiaugtis savo ir aplinkinių pasiekimais ir vykdyti refleksijas. Užsiėmimų metu visuomet aptariami ir įvertinami sukurti darbai.

Vieno užsiėmimo suorganizavimo išlaidos 120 Eur, į kuriuos įeina:

 • užsiėmimo vadovo ir jo asistento atlyginimai - 60 Eur
 • priemonės - 50 Eur
 • kuro išlaidos - 10 Eur

vaiku-namai-12.jpg (1280×853)

VšĮ "Artoteka" vykdoma kryptinga, sėkminga meno terapijos bei edukacijos veikla, sukaupta ilgametė panašių projektų įgyvendinimo patirtis bei suformuota profesionalų komanda užtikrins šios veiklos plėtrą visoje Lietuvoje bei sėkmingą projekto įvykdymą, o jūsų parama šiam projektui užtikrins jau įgyvendintų veiklų tęstinumą, profesionalių menininkų indėlį, edukacijos veiklų nuoseklumą, profesionalius žmogiškuosius bei materialiuosius resursus ir projekto pozityvų poveikį vaikams.

Atsiliepimai apie Artotekos užsiėmimus vaikų namuose:

vaiku-namai-atsiliepimas-Giedre-Dambrauskaite.jpg (200×200)Giedrė Dambrauskaitė
Vilniaus vaikų globos namų „Gilė“ socialinė darbuotoja

Buvo labai malonu sulaukti svečių iš Arkotekos. Piešėme ant šilko. Viskas prasidėjo nuo minčių išlaisvinimo, idėjos. Visi ilgai galvojom, ką galima būtų pavaizduoti. Čiupom dažus ir marginom medžiagą. Šilko kūriniai virto unikaliais, vienetiniais paveikslais, kuriuos galėjome pasipuošti kambarį ir draugams padovanoti. Tai menas, kuriame spalvų bei formų pagalba realizuojate savo mintis. Šis procesas skatino vaikų kūrybiškumą, fantaziją. Nuoširdžiai dėkojame už galimybę prisiliesti prie šilko tapybos meno. Linkėjimais iš „Gilės“!

vaiku-namai-atsiliepimas-1.jpg (200×200)Eva Gedris
Vaikų ir paauglių socialinio centro jaunimo užimtumo specialistė

Vaikų susidomėjimas, susikaupimas, vėliau šypsenos, lakstymas su aitvarais po kiemą yra įrodymas, kad užsiemimas, kurį organizavo Artotekos mergaitės jiems labai patiko. Vaikai gyrėsi vyresniems draugams rodydami savo aitvarus. Mūsų centre auga nuskriausti likimo vaikai. Jie jaučia ir žino su kuo gali atsipalaiduoti. Vienus žmonės priima, kitus atstumia. Artotekos merginos yra draugiškos, komunikabilios ir moka įdomiai pravesti užsiemimą. Artotekos užsiėmimai padeda vaikams išreikšti save, atsipalaiduoti, be to linksmai praleisti laiką draugiškoje kompanijoje.

vaiku-namai-Audronė-Kuzminskiene.jpg (200×200)Audronė Kuzminskienė
Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams

Džiaugiamės, kad mūsų namus aplankė merginos iš menų studijos “Artoteka”. Jos kartu su vaikais gamino sapnų gaudykles, kurios vėliau papuošė vaikų miegamuosius. Spalvoti karoliukai, plunksnos, pačių rankomis nunerti voratinkliai ir merginų pasakojamos indėniškos legendos užsiėmimui suteikė paslaptingos ir mistinės nuotaikos. Norėjosi, kad užsiėmimas niekada nesibaigtų.

vaiku-namai-Elvyra-Lotc.jpg (200×200)Elvyra Lotc
Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namų direktorė

Širdingai dėkojame už mūsų vaikų meninį ugdymą ir pažintį su nežinomomis priemonėmis ir metodais. Vaikai, prisiliesdami prie naujų dailės priemonių galėjo ne tik sužinoti lipdymo subtilybes, bet per medžiagų lytėjimą pajausti savo kūno galimybes ir patirti didelį džiaugsmą. Menas visada artina žmogų prie savasties. Dėkojame už nuoširdų bendradarbiavimą ir dėmesį mūsų vaikams.

Lina Jurkaitė

Vilniaus Visų Šventųjų parapijos vaikų laikinos globos namai direktorė

Mūsų berniukams dažniausiai yra sunku susikaupti. Bet pasirodo yra stebuklų! Ir tas stebuklas įvyko per kaleidoskopų gamybą. Užsiėmimas, kurį organizavo Artotekos komanda, jiems labai patiko. Dar ilgai vaikai džiaugėsi savo asmeniniais kaleidoskopais. Dėkojame Artotekos komandai už padovanotas šypsenas vaikams ir kartu smagiai praleistą laiką!

 • 2017-10-31
  Kotryna Abromaitytė
  10 EUR
 • 2017-10-29
  Antanas M
  5 EUR
 • 2017-10-27
  Anoniminis
  10 EUR
 • 2017-10-27
  Ievutė Petrauskaitė
  25 EUR
 • 2017-10-27
  Anoniminis
  50 EUR
 • 2017-10-27
  Rafaelis Vasiliauskas
  40 EUR
 • 2017-10-27
  Kotryna Žukauskaitė
  10 EUR
 • 2017-10-27
  Mariana Jankauskienė
  30 EUR
 • 2017-10-27
  Skaidrius Jankauskas
  20 EUR
 • 2017-10-27
  Justinas Kazlauskas
  25 EUR